Конспект
інтегрованого
заняття
на
тему: « Чарівне місто над Удаєм»
Мета:
Соціально-моральний:З ацікавити, викликати бажання дізнаватись про історичну та культурну
спадщину свого міста та його сьогодення, вчити дбайливо ставитись до пам'яток
архітектури та скульптури.
Емоційно-ціннісний: Збагатити внутрішній світ дитини позитивними емоціями, насичувати її життя
приємними враженнями, спонукати краще бачити, відчувати, чути навколишнє,
точніше, яскравіше передавати свої враження, думки, почуття у власних творах.
Пізнавальний: Сформувати у дітей знання про
місто Прилуки, розширити знання про мецената, Почесного громадянина міста
Прилуки – Юрія Коптєва. Систематизувати знання про вулиці, на яких вони живуть,
відвідують дитячий садок, відмічати красу вулиць, парків, площ, про те, які
люди в ньому проживали, закріпити знання про свята, що проходять в нашому
місті (ярмарки, розваги,
змагання)
Мовленнєвий:
Вчити вживати в мовленні різні типи речень, частин мови, вживати синоніми, порівняння. Ознайомити з творами
прилуцьких письменників, поетів, їх
творчістю. Розуміти виражальні можливості українського слова, ознайомити з
художніми прийомами.
Креативний: продовжувати заохочувати дітей
до складання власних поетичних творів (вірш, пісенька), прослухавши звуки
природи або інших звуків, мелодій. Розвивати слух, увагу, мислення, образне
мовлення.
Обладнання і
матеріали: музичний супровід: пісня «Прилуки, Прилуки - улюблене місто моє» слова і муз В. Дмитренка,
мелодії і звуки природи; твори місцевих
поетів: Миколи Турківського, Любові Забашти, короткі власні вірші; ілюстрації,
відео презентації « Меценат Юрій Коптєв»; «Чарівний Удай»; природний матеріал:
листя берізки, гілочки берізки, ватман,
серветки, підставки, пензлики, клей.
Хід заняття
Вихователь: Розпочинаємо заняття. Нехай його назва буде «Чарівне місто над
Удаєм» звучить пісня «Прилуки, Прилуки -
улюблене місто моє» слова і муз В. Дмитренка.
Спробуємо відтворити словом красу та своєрідність нашого міста. Що
найбільше привертає увагу, вражає? Що
найперше виникає у вашій уяві коли ви чуєте про місто? На якій вулиці
знаходиться наш дитячий садок? Чому вона носить ім’я Ю. Коптєва? (тому,що
Юрій Коптєв допоміг створити в нашому
місті красу і затишок – реконструював
площі, пам’ятники та багато
іншого) .
Перегляд відео про мецената,
почесного громадянина міста – Юрія Коптєва. А скільки знаменитих людей дала
нам прилуцька земля.
Моя Чернігівська земля
Моя отецькая земля,
Тобі і зблизька і здаля
Я говорю, що я твоя.
Ці рядки належать відомій поетесі Любові Забашті, яка народилася в
Прилуках. В кожному її слові можна відчути любов до рідного міста. Ось у нашому
місті по вулиці Київській встановлено пам’ятник цій чудовій людині.
Діти, а як ми лагідно можемо назвати своє місто. Придумайте свої
порівняння. А тепер поміркуємо, чи любить зустрічати гостей наше місто. Так у
нашому місті відбуваються різні конкурси, ярмарки, свята.
Давайте придумаємо казку «Як ми запрошували гостей у наше місто», під тиху музику діти уявляють свою казку.
Діти придумують казки за допомогою чарівної палички. Хто придумав казку
бере в руки чарівну паличку і починає розповідати. Всі відповіді дітей
схвалюються.
Особливо мелодійно описує красу Прилук Микола Турківський:
А над нами небо мирне, урочисте
Косить хвилі удай голубі,
Як же не любити рідне місто?
Як не бути вірним все життя тобі?
Перегляд відео презентації «Чарівний Удай».
Чи не правда влучно сказано про наш Удай. Чи не спробувати нам «намалювати
картину словами «Чарівний Удай» голубою стрічкою він розливається серед луків і гаїв. Вільхи,
верби навіки поселились на берегах рідної річки. Що нагадують вони нам восени
чи навесні? З пагорбів прибережжя
відкривається панорама далеких і близьких сіл, мережива електропередач,
нафтових вишок. Про яке дерево йдеться у цій загадці.
Платтячко біленьке,
Сережки золотенькі,
З розплетеними косами
Умивалась росами. (береза)
Перегляд відео про берізки, нагадати дітям ті місця, де вони ростуть в
нашому місті. Розгляд ілюстрацій ( берізки в центральному парку, біля
Спасо-Преображенського собору, біля дитячого садка).
Вихователь: Багато берізок у нашому місті. Вони ростуть біля соборів, в
парках, скверах. Давайте придумаємо казку на тему: « Як берізки нашого міста
святкували прихід осені».( діти складають невеличкі казки). Відповіді дітей
схвалюються. Ось послухайте який вірш про берізку склала я:
Березка білокора у рідному краю,
Тобі золотокоса любов свою даю,
Милуюся тобою і листям золотим,
В Прилуках все здається до болю дорогим.
У своєму вірші я милуюся красою рідного краю, природою, що навколо нас. Наш
погляд не може зупинитися біля білокорих берізок, що дарують нам красу осінньої
пори. В рідному місті, в рідних Прилуках все дороге: парки, будинки, природа. А
що вам подобається в нашому місті, про що б ви хотіли написати вірш? Що вам
дороге в цьому житті? (відповіді дітей)
Гра «Послухай , і скажи,
що уявив»
Вихователь пропонує дітям прослухати мелодію, чи звуки
природи , який настрій викликали ці звуки, уявити і розказати які образи
виникли у їх уяві. Діти розповідають по черзі за допомогою «чарівного
мікрофона». Обов’язково всі дитячі уявлення схвалюються. Мотивація – запис найкращого вірша чи пісеньки на диск.
Діти виконують колективну роботу з природнього матеріалу( листя з берізки
та ін.).
Коментарі
Дописати коментар